تبلیغات
::::دنیای عكسهای گوناگون:::: - بزرگ‌ترین جزیره مصنوعی جهان!
::::دنیای عكسهای گوناگون::::
بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 16 خرداد 1390
سئول، پایتخت كره جنوبی، اكنون صاحب بزرگ‌ترین جزیره شناور مصنوعی است كه اخیرا روی رودخانه هان گشایش یافته است.این جزیره شامل سه بخش پیوسته به هم است كه فضاهای مستقلی برای برگزاری كنسرت، گردهمایی، نمایشگاه و نیز رستوران دارد.مسئولان امیدوارند كه این جزیره مصنوعی، جاذبه بزرگی برای شهروندان كره جنوبی و همچنین بازدیدكنندگان خارجی باشد. برای این جزیره شناور كه در قلب یك طرح بزرگ‌تر روی این رودخانه قرار دارد، 60میلیون یورو هزینه شده كه بخش خصوصی و دولتی در آن شریك هستند.رودخانه هان طی دهه‌های اخیر بخشی از زندگی پایتخت كره جنوبی بوده اما مدت‌ها بود كه از توجه شایسته مسئولان برخوردار نبود.

مدیر و معمار این طرح می‌گوید: «رودخانه هان تابستان‌ها 16 متر طغیان می‌كند البته در این شرایط نیز جزیره باید شناور بماند. وزن جزیره حدود چهارهزار تن است.» 
در حال حاضر طرح‌های متعددی روی این رودخانه درحال اجراست تا به كانون توجه تبدیل شود. در سواحل رودخانه نیز پارك‌ها و فضاهای عمومی درحال احداث است. مرتبط ساختن سه بخش جزیره، از پر زحمت‌ترین كارهای این طرح بود كه ماه‌ها وقت صرف آن شد. برای این كار از زنجیر‌های شناور عظیمی كه با مواد زیست محیطی ساخته شده استفاده شده است. 
مدیر طراحی و ساخت جزیره می‌گوید كه برای اجرای این طرح باید از تكنولوژی متفاوتی كه از هرگونه خطرپذیری مصون باشد، استفاده می‌شد. نوعی از دستگاه جهت یاب برای حفظ ثبات بخش‌های مختلف این جزیره استفاده می‌شود كه می‌تواند تغییرات جزیی در موقعیت مواج آنها را به طور خودكار تنظیم كند. البته در مناطق دیگر جهان، جزایر شناور مصنوعی متعددی وجود دارد اما هیچ‌یك از آنها تا این اندازه بزرگ و واقعا شناور نیستند.


ارسال توسط اهورا
آرشیو مطالب
نظر سنجی
اگر نقصی در وبلاگ به چشم شما خورده در کدوم قسمت بوده ؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تبلیغات
آویز عقیق با ایه و ان یکاد دستگاه بلوتوث بر روی كامپیوتر

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس

دانلود نرم افزار